28 Ekim 2020
Mükemmel Bir İş Kadını Olmak İçin 7 Öneri

Mükemmel Bir İş Kadını Olmak İçin 7 Öneri

Kıyafet Birincil Ölçüt Plazada işe giren bir kadın öncelikle giyim kuşamını baştan yaratmalıdır...

Mükemmel bir iş kadını olmak için 7 öneri1. Kıyafet Birincil Ölçüt Plazada işe giren bir kadın öncelikle giyim kuşamını baştan yaratmalıdır. Siyah kalem etekler ve beyaz ipek gömlekler yakın bir zamanda vazgeçilmeziniz olacaktır. Tabi bu noktada topuklu ayakkabılar da önemli bir etken olarak karşımıza çıkıyor. Topuklu ayakkabıların yakında hayatınızda önemli bir unsur olacağını aklınızdan çıkarmamanızı tavsiye ediyoruz.

2. Makyaj Her Daim Taze Olmalı Yemek aralarında, kahve molalarında ve fırsat bulduğunuz her anda, makyajınızı tazelemeli, yoğun iş şartları karşısında bile bakımlı ve alımlı olmalısınız.

3. Çantanızda Her An Not Alabilmeniz İçin Ufak Bir Not Defteri Bulundurmalısınız Bu madde de profesyonel iş hayatı bakımından çok önemli bir noktaya işaret ediyor. Muhtemelen işe başladığınız ilk günlerde bir çok şeyi unutacaksınız. Bize kalırsa hiç o topa girmeyin ve çantanızda her an her detayı not alabileceğiniz bir not defteri bulundurun. Böylece ilk profesyonel adım atılmış olacak

4. Tecrübesiz Bile Olsanız Prensip Sahibi Olmaya Özen Gösterin Bazı konularda asla taviz vermeyin. İş hayatına yeni atıldınız ve tabi ki tecrübesizsiniz. Onlar zaten sizi bu durumun farkında olarak işe aldılar. Bu yüzden tecrübesizliğinizin altında ezilmeyin. Sonuç olarak ne demiş büyüklerimiz, onlara eleman çok, size de iş çok felsefesinden hareket ederseniz, iş hayatında hep kazanırsınız.

5. Özverili Olmak Şart Yoğun ve uzun mesai saatlerine hazırlıklı olun. Mesaiye kaldığınız zamanlarda söylenmeyin ve her daim enerjinizi yüksek tutun. Profesyonel şirketlerde işi öğrenmek uğruna uzun mesailer kaçınılmazdır.

6. Acımasız Rekabete Hazır Olun Plaza ortamı kariyer savaşlarının yoğun yaşandığı bir yer olduğu için, özellikle kadınlar arasında rekabet yüksektir. Hem güzel hem de başarılıysanız, ayağınızı kaydırmak isteyenler olacaktır. asla oyuna gelmeyin.  Her Konuda Bir fikrinizin Olmasında Fayda Var Sonuçta plaza ortamında belli bir düzeyden gelen yöneticilerle çalışacaksınız. Göze girmeniz açısından bu madde hayati bir önem taşıyor

7. Günceli Takip Etmeniz İçin Mutlaka Bir Moda Dergisine Üye Olmanız Gerekir Günceli takip etmek de tabi ki hayati bir unsurdur. İlk Hedefiniz Şık bir Araba Almak Olmalı Şık giyimli olmak tamam da, minibüslerde, metrobüslerde. dünya para vererek aldığınız kıyafetler sönüp gitmesin diye ilk işiniz araba almak olsun. Şirketin servislerini kullanmanız da, fazladan bir sürü trafik çilesi çekmenize ve iş yerine erkenden gelmenize bu nedenle de güne gergin başlamanıza sebep olabilir.

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.