11 Aralık 2018
İçinizden Hiçbir Şey Yapmak Gelmiyor mu?

İçinizden Hiçbir Şey Yapmak Gelmiyor mu?

O halde bu 7 öneriye mutlaka kulak verin. 2 tanesini bile yapsanız çok şey değişecektir; emin olun!

Hiçbir somut neden yokken kendinizi, enerjisi düşük, tatsız tuzsuz, moralsiz mi hissediyorsunuz?

Yapmanız gereken bir dolu şey olmasına rağmen sürekli erteleme isteği mi taşıyorsunuz?

Kendinizi önemsiz ve sevilmeyen biri gibi mi hissediyorsunuz?

Daha önce yaptığınız şeyleri mecburiyet ile, sürüklenerek mi yapıyorsunuz?

Eğer bu ve benzeri duygu durumlarını birkaç günden fazla yaşamaya başladıysanız, buradaki önerilere kulak verin.

 1. Kendinize dikkat edin.
  Rahatlamanıza yardımcı olacak şeyler yapın. Beslenme düzeninizi ayarlayın, iyi uyuyun veya uzun, rahatlatıcı duşlar alın. Türk hamamı, sauna veya SPA’ya gitmeyi deneyin.
 2. Kendinize anlayış gösterin.
  Kendinize de karşınızdaki insanlara gösterdiğiniz anlayışı göstermeye çalışın. Başka insanların sorunlarını, dertlerini nasıl dinliyorsanız kendinizi de öyle sakince dinleyin.
 3. Suya yakın olun.
  Suyla ilgili olan her şeyin size yardımı dokunacaktır. Bir nehir veya göl kenarında oturmak iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Hatta haftada bir kez havuzda veya imkanınız varsa denizde yüzmek günün stresinden arınmanızı sağlayacaktır.
 4. Çok sıvı tüketin.
  Vücudumuzun yüzde 70’i sudan oluşur. Eğer gün içinde yeterli miktarda su tüketmezseniz bedeniniz yorgun düşebilir ve başınız ağrıyabilir. Bu da enerjinizin akışkanlığına müdahale eder ve kendinizi verimsiz hissedersiniz. Öğünlerinizde bolca su, çorba veya meyve suyu tüketmeye çalışabilirsiniz.
 5. Hobilerinize odaklanın.
  Eğer bir hobiniz yoksa mutlaka kendinize iyi gelecek, başarılı olacağınızı düşündüğünüz bir hobi edinin. Yetişkin yaşamı genellikle çoğu insan için zorunlulukları yerine getirmekle geçiyor. Fakat enerjimizi yenileyebilmek için sevdiğimiz işlere de odaklanmamız gerekir. Seçeceğiniz aktiviteler sayesinde yaratıcılığınızı geri kazanabilir ve enerjinizi farklı alanlara yöneltebilirsiniz.
 6. Size zarar veren ilişkilerinizi ya iyileştirin ya da bırakın.
  Kendinizde olan gelişimi desteklemeyen kişilerle olan ilişkinize bir son verin. Bazı insanlar sadece hayatımızda yanlış giden şeyleri göstermek ve bize ders vermek için girerler. Eğer o insanların size almanız gereken dersi verdiğini düşünüyorsanız, geride bırakmakta fayda var. Sizi daha fazla sınamasına izin vermemelisiniz. Fakat ortada çözülemeyen meseleler varsa onları iyileştirmeye çalışabilirsiniz.
 7. Dans edin. Kendinizi ritmin akışına bırakın ve istediğiniz gibi dans edin. Belli figürlere ve hareketlere bağlı kalmadan, bedeninizi kontrol etmeden sadece müzikle dans etmek sizin iyi olmanızı engelleyen enerjilerden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.