28 Ekim 2020
Harika Bir Kadın Olmanın Sırları

Harika Bir Kadın Olmanın Sırları

Harika bir yaşam öncelikle zamanı iyi kullanmaktan geçiyor...

E-sosyalken asosyal olmak

Kaliteli bir yaşam öncelikle zamanı iyi kullanmaktan geçiyor. Zamanınızı neye ne kadar harcadığınızı planlamazsanız, kontrolünüzün elden gitmesi kaçınılmaz bir gerçek. Örneğin, saatlerinizi Facebook ya da Twitter gibi sitelerde harcayarak, kim nerede ne yapmış, nerede ne yemiş, ne giymiş incelemek sizi özel yapmayacaktır. Günümüzde sosyalleşmenin en etkili yollarından sayılan sosyal ağlardan uzak kalmanın iyiliğini hiçbir zaman savunmuyorum, ancak zamanınızın neredeyse tamamını bu mecralarda harcamanızın size bir şey katmayacağını, hatta sizi asosyalleştireceğini hatırlatmak istiyorum. Unutmayın, e-sosyal olmak asosyalliği de beraberinde getiriyor. Bu da yaşam kalitenizi düşürecek en büyük etkenlerden biri.

Harika bir evlilik için

Evliliğin teorik anlamının, bir kadın ve bir erkeğin bir araya gelerek birlikte yaşaması demek olduğunu hepiniz biliyorsunuz. İşin pratiğinde ise, ruh eşini aramak, yani kendinden bir kopya bulmak var ya da birilerini sen yapmak. Uyum mutlaka olmalı, ancak ruh eşi arayışına girerseniz hayal kırıklığına uğrarsınız. Ruh eşi kavramını bir kenara atmanızı öneriyor, ortak olduğu kadar farklı zevk ve görüşleri olan kişilerle evlenmenizin doğru bir seçim olabileceğini savunuyorum. Düşünün ki, ruh eşinizi bulamadınız ya da öyle olduğunu düşündüğünüz kişiyle kimyanız uyuşmadı. Bu durumda kendi kendinize aşık olup, tek başına bir hayat sürdürmek en doğru seçim olmaz mı? Ya da onun, siz gibi olmasıyla uğraşmak, doğru olabilir mi? Unutmayın, kaliteli bir birliktelik karşınızdaki kişiyle aynı olmayı hayal ederek "ben olma" nedenlerinin kaybolması değil, farklı cins ve özelliklere sahip iki kişinin bir araya gelerek, tamamlanması ve zenginleşmesiyle gerçekleşiyor.

Uykuda kalite

Tüm gün, özellikle de akşam yemeği ve sonrasında yiyip içtiklerinizin uyku düzeninizi etkilediğini mutlaka biliyorsunuzdur. Rahat ve huzurlu bir uyku için özellikle gece tükettiğiniz yiyecek ve içeceklerin vitamini bol, sizi rahatlatacak, günün stresinden arındıracak öğeleri içerdiğinden emin olun. Böylece sekiz saatlik uykunuzu, huzurlu bir beden eşliğinde tamamladığınızda kaliteli uyumuş olursunuz. Kaliteli bir uyku ise, kaliteli bir siz ve kaliteli bir günü beraberinde getirecek, güne enerjik başlamanızı sağlayacak.

Süslü değil ama bakımlı

Bazısı süse düşkün bazısı bakıma. Bazısında ikisi de var, bazısında ikisi de yok. Benim bu konu hakkımda diyeceğim şey, süs adına değil ancak bakımlı olmak adına. Yani bence, kaliteli olmak süslü olmaktan değil, bakımlı olmaktan geçiyor. Vücudunuza, sağlığınıza, teninize, saçlarınıza, kilonuza, kişisel gelişiminize gibi konularda kendinize dikkat ettiğiniz sürece, kaliteli bir yaşam ayaklarınızın altına serilmiş oluyor. Yani konu, tamamen sizin kendinize verdiğiniz değerle alakalı. Başka bir şey değil!

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.