11 Aralık 2018
Cilt Sarkmalarına Karşı Mutfaktaki 10 Güçlü Savaşçı

Cilt Sarkmalarına Karşı Mutfaktaki 10 Güçlü Savaşçı

Cildimizin en iyi dostları mutfağımızda mevcut. Özellikle sarkmalara ve kırışıklara karşı inanılmaz güzel sonuçları var...

Burada yazdıklarım maske falan değil. Doğrudan gıda maddeleri ve doğal ürünler. Bunların çoğu zaten her mutfakta bulunun şeyler. Eğer eksiğiniz varsa mutlaka tamamlayın ve her gün sırayla ikisi ile cildinize masaj ve maske yapın… Zamanla size en iyi gelenleri ve faydalı sonuçlarını göreceksiniz…

Limon suyu

Çok güçlü bir bileşen ve birçok cilt sorunuyla savaşmanıza yardımcı olabilir, aynı zamanda cildinizin esnekliğini de sağlar. Düzenli olarak limon suyunu cildinize uygulayın ve cilt sarkmalarına karşı koyun

Yumurta akı

Yüksek seviyedeki proteinlerden dolayı, yumurta beyazı kollajen üretimini uyarır ve cildinizin esnekliğini geri kazandırarak sizi tekrar yüzünüzü toparlar. Kuruduktan sonra ılık suyla durulamanız yeterli…  

Yulaf ezmesi

Yulaf ezmesi cildinizi mineraller ile besler; bu da ciltteki sarkma etkisini azaltır ve daha sıkı ve gergin hale getirir. Olumlu etkiler için düzenli bir yulaf ezmesi maskesi uygulayın.

Bal

Cildinize günlük olarak bal uygulamakla cildin esnekliğini geri kazanacaksınız ve diğer cilt sorunlarından korunacaksınız.

Salatalık suyu

Mineraller ve besin öğeleri açısından zengin olan salatalık suyu, cildinizin erken yaşlanmasını önler, başka bir deyişle sıkılığını ve tonunu korur. Olumlu sonuçlar elde etmek için salatalık suyu düzenli olarak yüzünüze uygulayın.

Aloe Vera jeli

 Aloe Vera özellikle kozmetik sanayinde çok kullanan mucize bir bitkidir. Düzenli olarak uygulanıyorsa, kırışıklıklar ve ince çizgiler gibi yaşlanmaya karşı belirtileri önler.

Şeker

Ağız yoluyla alındığında vücudumuza büyük hasarlar veren şeker, cilt peelingi amaçlı kullanıldığında muhteşem sonuçlar veriyor. Cildinizi bir şeker ovuşturduğunuzda aynı anda temizler ve sıkıştırırsınız. 

Zerdeçal

Bir sağlık mucizesi olan zerdeçal aynı zamanda cildinizin bakımında da harika sonuçlar veriyor… Zerdeçalı su ya da süt ile bir macun yapın ve düzenli olarak uygulamaya çalışın.

Zeytinyağı

Farklı cilt problemlerinin tedavisinde kullanılan belki de en iyi madde zeytinyağıdır. Besleyici maddeler bakımından zengin olup, kolajen üretimini teşvik eder ve cildin esnekliğini geri kazandırarak daha iyi görünmesini sağlar. Bunu günlük olarak uygulayın ve sarkmaların toparlandığını göreceksiniz.

Gül Suyu

Özellikle yağlı cildi olanlar için vazgeçilmez bir madde de gül suyu. Tamamen doğal bir tonik görevi gören gülsuyu cildinizi derinden temizliyor ve düzenli kullanım sonunda gözenekleri sıkıştırıyor.

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.