13 Aralık 2018
Çil makyajı nasıl yapılır? Püf noktaları nelerdir?

Çil makyajı nasıl yapılır? Püf noktaları nelerdir?

Masum güzelliğin temsilcisi olan çillere sahip değilim diye üzülmeyin, doğal gibi görünecek çillere bu makyaj yöntemiyle sahip olabilirsiniz...

Makyaj modasıda sürekli değişiyor bazen abartılı gözler bazen de abartılı dudaklar moda olurken bu sıra doğallık ön planda! Doğuştan çillere sahip olanların devri başladı diyebiliriz. Herkes doğuştan çilli olamayacağı gerçeğini bir kenara koyarsak, size anlatacağımız bu makyaj yöntemi ile doğal gözüken çillere sahip olabilirsiniz. İşte doğal çil makyajının yapılışı...

Temizlenmiş ve ölü hücrelerden arındırılmış bir cilt makyaj için en iyi bazı oluşturur. Cildinizi derinlemesine temizlemeye yardımcı olan bir temizleme sütü ile iyice temizleyin ve gözeneklerinizin açılmasına yardımcı olun. Temizleme sonrasında cilt tipinize uygun bir nemlendirici sürerek cildinizi makyaja hazır hale getirin.

Çil makyajı için hafif bronzlaştırıcı özellikli nemlendiricileri tercih ederek cildinizin daha ışıltılı ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Cildinizden biraz daha koyu bir tonda tercih edeceğiniz makyaj altı kremini büyük bir fırça ile alnınıza, burnunuza ve elmacık kemiklerinizi üzerine uygulayın. Doğal bir görüntü için bu uygulamayı hafif bir şekilde gerçekleştirin.


Cilt tonunuza uygun bir kahverengi kalem edinin. Bu kalemi yanaklarınızın belirli bölgelerinde küçük noktalar oluşacak şekilde yüzünüzde çevirerek çiller yapın. Çillerinizin boyutuna tamamen siz karar verebilirsiniz. Küçük ve büyük formlu yüze dağılmış çiller yapmak daha doğal bir görüntü yaratır. Cildinizde yaptığınız çillerin üzerine parmaklarınızla hafifçe dokunarak ısı ile birlikte çillerin daha doğal görünmesine yardım edebilirsiniz.

Makyajın geri kalanında ise yanaklarınıza şeftali tonlarında bir allık sürerek cildinizin daha canlı ve hoş görünmesini sağlayın. Dudaklarınıza bir miktar nemlendirici uyguladıktan sonra pembe tonlarında bir ruj ile daha çekici bir görünüm verebilirsiniz. Rujunuzu parlatıcı ile tamamlamanız size daha romantik ve masum bir hava katacaktır.

Gözlerinize ise hafif bir maskara uygulaması yaparak makyajınızın çok daha etkili görünmesini sağlayabilirsiniz. Makyajınızın son dokunuşu olarak makyaj sabitleyici bir sprey ile makyajınızı sonlandırabilirsiniz.

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.