13 Aralık 2018
Bir İnsanı Çekici Yapan 8 Özellik

Bir İnsanı Çekici Yapan 8 Özellik

Bir insanı ne çekici yapar? Uzun süredir araştırılan bu sorunun cevabını sonunda bilim adamlarının buldu.

Yıllar süren araştırmalardan sonra farklı ülkelerden birçok araştırmacı, insanları çekici yapan özellikleri ortaya çıkardı.

  1. Mizah Anlayışı

Herkesin bildiği gibi, komik biriyseniz diğer insanları etkiliyorsunuz demektir. Birçok araştırma kadınların kendilerini güldüren erkeklerden etkilendiklerini ortaya çıkarmıştır. Erkekler için ise bir kadının mizah anlayışı o kadar önemli değildir ancak bir gülümseme daima beğenilir.

  1. Çevre Etkisi

Kaliforniya Üniversitesi’nden araştırmacılar, insanların bir grup içinde olduklarında daha çekici göründüklerini ortaya çıkarmıştır. Bu durumun yaşanma sebebi ise beynimizin işleyişi, yüzlerin tamamını bir araya toplar, her birine ortalama bir değer verir ve bunun sonucunda da daha çekici gelir.

    3.Duruş

Yapılan araştırmalar, açık ve kendinden emin duruşuna sahip insanların özellikle ilk buluşmada diğer insanlara daha çekici bir izlenim bıraktığını ortaya çıkarmıştır. Kısacası, bu özelliklere sahip olmak tanıştığınız kişiye sıcak bir etki bırakıyor.

  1. İletişim

Harvard’da yapılan bir araştırma şöyle diyor: Sadece kendinizden bahsettiğinizde karşınızdaki kişinin beyni sanki siz iyi bir yemekten bahsediyormuşsunuz gibi davranır. Bu gibi konuşmalar karşınızdaki kişiyi mutlu etmez. Onlara daha derin ve alışılmadık şeyler sorun. Bunun işe yaradığını fark edeceksiniz.

  1. Liderlik Özellikleri

Lider kişilerden etkilenmek insanların doğasında vardır. Örneğin bir şirket CEO’su çalışanlarına çekici gelebilir.

  1. Yüz İfadeleri

İsviçreli bilim adamları çekicilik ile gülümseme arasındaki bağlantı üzerine çalışmışlardır. Buldukları şey ise; açık ve net bir yüzdeki samimi bir gülümseme diğer insanlara daha cazip geliyor. Ve onlarda bir his uyandırıyor. Çünkü mutlu bir yüz ifadesi çirkinliği bile telafi edebilir.

  1. Başkalarına Davranış Şekli

Kibarlık daima çekici gelen bir şeydir. Çin’de yapılan bir araştırmaya göre insanların biri hakkında iyi bir şey duyduklarında o kişiyi daha çekici buldukları ortaya çıkmıştır. Bu yüzden daha nazik olun, bu insanların size karşı bakış açısını olumlu yönde arttıracaktır ve dünyayı da daha güzel bir yer haline getirecektir.

  1. Kişilik Özellikleri

Çekici olmak için yalnızca bir doğru yol yoktur. Güzellik gözlerinizdedir. Yapılan bir araştırmaya göre cazibemiz çevremizden, yaşadıklarımızdan ve zevklerimizden oluşuyor. Bu yüzden daima kendiniz olarak kalın. Çünkü elbet bir gün birisi size siz olduğunuz için aşık olacaktır.

 

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.